Wiercenie i cięcie betonu

Beton jest jednym z najpowszechniej stosowanych materiałów budowlanych. Wyróżnia go wysoka trwałość, jak też zdolność osiągania każdego kształtów. Jest to natomiast materiał bardzo twardy, który jest skomplikowany w obróbce.

Trzeba podkreślić, że cięcie i wiercenie w betonie wymaga stosowania profesjonalnego sprzętu przeznaczonego do pracy z materiałami o dużej twardości i odporności mechanicznej.
Obróbka betonu – co należy wiedzieć na ten temat?
Obecnie do cięcia betonu wykorzystuje się tarcze diamentowe, które charakteryzują się bardzo dobrą skutecznością. Uprzednio stosowano tarcze korundowe, jednakże ich zużycie było znaczne. Diament jest znacznie twardszy niż korund, dzięki czemu praca jest wydajniejsza. Stosowanie techniki, jaką jest diamentowe cięcie betonu, pozwoliło na zwiększenie tempa prac budowlanych a także obróbkę materiałów o znacznej grubości. Dzięki tarczom diamentowym możliwe jest tworzenie a także powiększanie otworów drzwiowych i okiennych. Wykonywane są też prace pozwalające na poprowadzenie instalacji gazowej oraz elektrycznej. Za pomocą przecinarek lub wiertnic diamentowych wykonywane są również wnęki na kaloryfery oraz na instalacje tj. puszki elektryczne. Jak się zatem okazuje, cięcie betonu piłami diamentowymi w znaczącym stopniu zwiększa możliwości zastosowania betonu, ponieważ dzięki nim jego obróbka jest znacznie szybsza a także bardziej intuicyjna. Należy także dodać, że w trakcie wiercenia dziur oraz cięcia betonu wytwarzane są duże ilości pyłów. Dlatego stosowane są różne techniki, które ograniczają występowania tego zjawiska, tj. cięcie na mokro.

Zobacz: wiercenie otworów w betonie warszawa.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Leave a Reply