Wygodne i bez wychodzenia z domu – otwórz konto przelewem

Nabywcom już nie wystarczy fakt, że mogą założyć konto przez stronę www banku. W większości wypadków samo otwarcie następuje przez stronę www, jednak żeby uzyskać pełną użyteczność klient musi podpisać umowę z bankiem, w znaczącej liczbie przypadków w istnienia kuriera.

Całkiem inne jest konto bez kuriera, do którego otwarcia nie jest konieczne spotkanie z kimś, kto prześle dokumenty, zweryfikuje naszą tożsamość spisując dane z dowodu osobistego , a dodatkowo potwierdzi podpisanie dokumentów. Przyszłościowe banki proponują swoim kontrahentom: otwórz konto przelewem.

Jak to można funkcjonuje? Początek jest jednakowy jak w przypadku otwierania kont w bankach z udostępnioną obsługą internetową. Klient zakłada konto, podaje własne podstawowe dane, wyraża różnorakie zgody, w tym na przetwarzanie danych osobowych i przesyłanie przez bank wiadomości, po czym otrzymuje na podany adres mailowy albo SMS-em dane, potrzebne do zalogowania na konto internetowe.

Niektóre banki pozwalają na zalogowanie dopiero po podpisaniu dokumentów, ponieważ specjalny kod do logowania do usług bankowości internetowej wchodzi w skład dokumentów, przesłanych przez bank kurierem. Skoro tutaj nie ma przesyłania dokumentów, klient musi się zweryfikować w inny metodę. Wystarczy, że z innego konta w innym banku, które jest założone na niego, dokona przelewu na jakąś kwotę i w ten sposób zweryfikuje własne dane oraz uruchomi własne nowe konto. Konto bez opłat, co przy nieustająco wprowadzanych opłatach bankowych, posiada na 100 procent dla kontrahentów bardzo duże znaczenie.

Sprawdź: konto bez kuriera.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Leave a Reply