Jakie objawy ma chandra?

Krótkie dni jesienią sprzyjają pogorszeniu samopoczucia, jest to tak zwane przesilenie jesienne, które może dotyczyć różnych osób bez względu na ich wiek. Powinniśmy uzmysławić sobie, że takie przesilenie ma swoje charakterystyczne objawy, które powinno się jak najszybciej wyłapać, by odnaleźć sposoby na poprawę samopoczucia.
Co warto mieć świadomość tego na temat jesiennej chandry?
Na sam początek powinno się podkreślić, że przesilenie jesienne objawy to w głównej mierze zmęczenie, apatia, pogorszenie apetytu, kłopoty z zasypianiem a dosłownie bezsenność.

Dodatkowo dochodzą jeszcze rozdrażnienie czy nerwowość, małomówność, czy też kłopoty z koncentracją. Pamiętajmy o tym, że takie objawy są zwłaszcza niebezpieczne dla osób w podeszłym wieku. Nie można się jednakże załamywać, ponieważ istnieją sprawdzone sposoby na to, by poprawić sobie samopoczucie w okresie chłodniejszych dni jesienią. Na początku trzeba tutaj wymienić przyjmowanie odpowiednich posiłków, a zatem wykorzystanie zbilansowanej diety, która będzie bogata w witaminy, między innymi witaminę C, niemniej jednak także włączyć do posiłków ryby, które bogate są kwasy omega-3, które bardzo korzystnie wpływają na układ nerwowy. Warto pamiętać również o tym, że o ile zastanawiamy się, czym jest przesilenie jesienne, to jest to choroba afektywna sezonowa, która dotyka wielu ludzi i wywołana jest głównie niedostateczną ilością światła słonecznego. Sposobem na radzenie sobie z objawami takiego przesilenia jest również użycie fototerapii, która jest zabiegiem medycznym, w którym wykorzystuje się światło.

Źródło: jesienna chandra.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Leave a Reply