Wiercenie w betonie – usługi

W sytuacji materiałów bardzo twardych, na przykład takich jak materiały skalne, granit, marmur, piaskowiec, jak też w sytuacji betonu zbrojonego, asfaltu czy cegły trzeba stosować specjalne urządzenia, takie jak wiertła z tarczami diamentowymi. Warto zdawać sobie sprawę o tym, że wycinanie otworów w betonie za pomocą zwykłej wiertarki doprowadzi nie tylko i wyłącznie do uszkodzenia urządzenia, ale też do uszkodzenia betonu.
Jakie techniki używać w przypadku obróbki betonu?
Z całkowitą czyli stu procentową pewnością cięcie betonu na mokro to rozwiązanie przyszłościowe, które jest bardzo często spotykane w sytuacji prac budowlanych takich jak rozbiórki, wyburzenia czy prace wykończeniowe.

Specjalne wiertła diamentowe wyposażone są w system chłodzenia wodą, czyli umożliwiają pracę na mokro, zatem w sposób bezpyłowy. Nie powinno zatem dziwić, że coraz częściej wprowadza się takie techniki. Cięcie za pomocą techniki diamentowej tyczy się nie tylko betonu czy cegieł, niemniej jednak również materiałów skalnych, a zatem na przykład płyt granitowych czy marmurowych. Należy pamiętać o tym, że wycinanie ścian, jak również wycinanie otworów w twardych materiałach wymaga stosowania urządzeń wytrzymałych, jak też charakteryzujących się wysoką precyzją wykonania. W ten sposób wykonywane są przykładowo otwory przeznaczone na drzwi, okna, czy także klatki schodowe. Wiercenie w przypadku prac budowlanych realizowane jest nie tylko i wyłącznie w ścianach, niemniej jednak też różnego rodzaju podłożach pod różnym kątem, dlatego niezbędne jest stosowanie zaawansowanych technologicznie urządzeń.

Polecam: wycinanie ścian.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Leave a Reply