Jak wypromować własną stronę internetową

Pozycjonowanie stron jest czymś, na co decyduje się coraz więcej osób prywatnych i firm, czy to podejmując się go samemu, czy też korzystając a przy tym z płatnych usług firm pracujących w biznesie. Niezależnie od tego, na którą z takowych opcji zdecydujemy się, musimy mieć świadomość, na czym cały ten proces polega i co robi się w jego obrębie. Jeślipromowanie strony w sieci powierzamy podmiotowi zewnętrznemu, ułatwi nam to zarządzanie go.

O ile przygotowujemy to sami, da nam to pojęcie na temat tego, jakie praktyki są bardzo dobre, a jakie – nie bardzo. W tym poradniku skupimy się na czymś takim, jakpozyskiwanie linków, które od lat stanowi bazę pozycjonowania, a którego zasady lubią się edytować.
Złote wskazówki dotyczące linkowania
Choć sam proces pozyskiwania linków do naszej strony www może wydawać się prosty i kiedyś taki był, dziś jest nieco inaczej, a nasze działania w jego obrębie muszą być rozsądne i z dużą dokładnością przemyślane. Warto pamiętać zatem o tym, ażeby:

stawiać na jakość, a nie ilość – ta druga może nas wprowadzić filtr lub doprowadzić do bana. Bardzo dobre jakościowo linki z mocnych stron są tymi najcenniejszymi;
dobierać strony linkujące tematycznie – czy strony o zwierzętach na prawdę bardzo często linkują do stron motoryzacyjnych? Niekoniecznie. Dbajmy o zachowanie tematyki;
zróżnicowany profil linków – dywersyfikacja to obecnie podstawa w linkowaniu. Nie zamykajmy się zatem w obrębie jednego anchor textu, niemniej jednak też nie publikujmy wyłącznie linków do-follow. Nie poruszajmy się także wyłącznie w obrębie blogów. Działajmy kreatywnie, a nam się to opłaci.

Podsumowanie
Choćlinkowanie, o którym kilka słów powiedzieliśmy w tym niezbyt długim poradniku, jest z całą pewnością najważniejszą częścią pozycjonowania stron, nasze działania nie powinny skupiać się tylko w jego obrębie, a być powiązane też z dbaniem o samą stronę i dostarczanie za jej pośrednictwem wartościowych, stosownie przystosowanych do SEO treści. Samo linkowanie natomiast powinno być robione z głową, w każdej chwili z naciskiem na jakość, a nie na ilość.
Warto zobaczyć: sklep seo https://seospot.pl.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Leave a Reply