Rehabilitacja która jest potrzebna – sprawdź

Zabiegi ortopedyczne należą do jednych z bardziej uciążliwych dla pacjenta. Dzieje się tak dlatego, iż bardzo często dotyczą one replikacji zwyrodniałej części układu kostno- szkieletowego człowieka i jeżeli nie wiążą się z próbą jej odnowy, to kończą się dla pacjenta wprowadzeniem w ciało sztucznego,,zastępstwa uszkodzonej części , czyli wprowadzeniu endoprotezy. Obecnie bardzo często słyszy się o endoprotezach stawów kolanowych, biodrowych czy barkowych i to w sytuacji osób w podeszłym wieku, których stawy ,pozbawione części ochronnej czyli niezbędnego w stawach kolagenu, powodują niemożność swobodnego poruszania stawami, stąd kłopoty z chodzeniem czy swobodnym poruszaniem rękami, gdy praktycznie staw nie istnieje, a kości ocierają się o siebie powodując bolesność.

Fizjoterapia po zabiegu ortopedycznym Gdańsk Kowale albo Sopot, w obecnych czasach jest utrudniona, a nawet dosłownie niebezpieczna, z uwagi walkę z zabójczym wirusem covid-19, która unieruchomiła na długi okres nie tylko i wyłącznie zabiegi rehabilitacyjne, lecz także jakiekolwiek bezpośrednie kontakty pacjenta z lekarzem, oprócz konsultacjami telefonicznymi. Natomiast pacjenci na oddziałach , na których dokonywano operacji byli poddawani rehabilitacji, jednak sami, jeżeli już ich stan na to pozwalał, chętnie powracali do domu, gdzie mniej czuli się narażeni na kontakt z wirusem a co z tym się wiąże, zachorowaniem. Fizjoterapia po zabiegu ortopedycznym Sopot, przynosi te same doskonałe rezultaty, o ile pacjent jest przedtem poinstruowany, jakie ćwiczenia powinien wykonywać, bądź także może liczyć na systematyczną pomoc fizjoterapeuty, który zabiegów takich będzie dokonywał w domu pacjenta, przy poczuciu komfortu samego chorego, który z jednej strony dochodzi do całkowitej sprawności po zabiegu, a równocześnie odczuwa komfort i ma poczucie bezpieczeństwa.
Sprawdź również informacje na stronie: http://www.lekarze.pomorskie.pl/profil/masazysta-sopot-rehabilitant-gdansk-gdynia-michalowicz-pawel/rehabilitacja-masaz/gdansk.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Leave a Reply