Kiedy dochodzi do odmowy wypłaty odszkodowania?

Miałeś wypadek i co dalej? Wszystko zależy od tego, jakie konsekwencje on spowodował. Jeżeli już był niegroźny, być może sprawa nie będzie miała zbyt dużych konsekwencji.

Czasami wystarczy dogadać się z osobami, które w nim uczestniczyły. Gdy jednak wypadek jest poważny i ucierpieli w jego wyniku ludzie, to sprawa nie będzie już taka prosta. W takich sytuacjach zwykle zjawiają się nie tylko policja i pogotowie, niemniej jednak bardzo szybko na miejscu zdarzenia pojawia się również przedstawiciel firmy, która obiecuje osobom poszkodowanym pomoc w uzyskaniu odszkodowania z OC. Osoby takie zwykle są perfekcyjnie wyszkolone i znają procedury i przepisy, jakie w związku z odszkodowaniami obowiązują.
Osoby takie bardzo szybko załatwiają lawetę i samochód zastępczy dla osób poszkodowanych, jeżeli już taki oczywiście jest konieczny. Za obydwa płaci ani jedna osoba inny, jak ubezpieczyciel osoby, która wypadek spowodowała. Ci, którzy pomoc otrzymują, dostają ją w całości bezpłatnie. Jeśli konieczna jest pomoc medyczna, trafiają oni do szpitala. To kategorycznie korzystnie wpływa na to, jak w przyszłości toczy się procedura związana z uzyskaniem odszkodowania z OC. Wszelkie uszczerbki na zdrowiu są wówczas brane pod uwagę i mogą skutecznie wpłynąć na to, jak wysokie będzie odszkodowanie. W takich czynnościach pomoc osoby z firmy, która zajmuje się uzyskaniem stosownego odszkodowania jest potrzebna, bo wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo duże odszkodowanie może im się należeć. A wysokość odszkodowania OC, w którym doszło do uszczerbku na zdrowiu może być naprawdę imponujące.
Polecam: wysokość odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Leave a Reply