Biwakowanie dla dzieci

Któż z nas nie pamięta ze własnego dzieciństwa, kiedy w prawie każde wakacje prosił rodziców, by choć jedną noc pozwolili mu spędzić na podwórzu, w namiocie, pod gwiazdami? Wiązało się to z niesamowitą przygodą i dreszczem emocji, które wywoływał nocleg na świeżym powietrzu, kiedy wokół panowały tajemnicze ciemności.

Inne wspomnienia łączą się z obozami harcerskimi, które stanowiły jedną z najczęstszych form spędzania wakacji. Wielką rozrywkę na tych wyjazdach sprawiało dzieciakom nocowanie pod namiotem, pomimo że częstokroć warunki w nich panujące zostały dalekie od komfortu. W większości przypadków zdarzało się, że w czasie deszczu przeciekały, a po podłodze płynęły potoki deszczówki. Jednak to wszystko składało się na niezapomnianą przygodę, której wspomnienia towarzyszą przez pełne życie.

Popularne było także biwakowanie całą familią. Dwa tygodnie na polu namiotowym w większości wypadków były najlepszym sposobem na udane wakacje. W namiotach spędzało się sporą część wakacyjnego życia: tu się spało, myło, gotowało, a w czasie brzydkiej pogody grało w kart i „państwa-miasta”.

Teraz wyjazdy namiotowe są mniej popularne, zamiast nich wolimy luksusowe wczasy all inclusive w hotelach o najwyższym standardzie. Jednak dzieci nadal żądne są przygody, jaką oferuje spanie pod namiotem. Dlatego namioty dla dzieci to zakup coraz w bardzo wielu przypadkach rozważany przez rodziców. Bez wątpienia są one o wiele lepszej jakości niż te sprzed lat. Nie ma mowy o przemakaniu w czasie deszczu, możemy być pewni, że dziecko nie zmarznie ani nie zmoknie w czasie noclegu. Namioty dziecięce można rozstawić też w domu, przy odrobinie wyobraźni dziecko będzie bawiło się, nocując w nim, równie poprawnie, co na zewnątrz.

Warto zobaczyć: http://namiotydladzieci.pl.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Leave a Reply