Co warto zobaczyć w Krakowie?

Kraków to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Jest to opinia nie tylko i wyłącznie rodaków zamieszkujących nasz kraj, lecz również wielu turystów, którzy mieli okazję zwiedzić największe miasta naszego państwa. Liczne zabytki, śliczna natura oraz wspaniały klimat przyciąga każdego roku sporo osób, które pragną na własne oczy zrealizować zwiedzanie Krakowa.

Jeżeli do tej pory nie odwiedziłeś Krakowa, warto zrobić to jak najszybciej, ponieważ to miasto posiada sporo atrakcji, które zapierają dech w piersiach, jak przykładowo. zamek królewski.
Atrakcje Krakowa
W Krakowie miało miejsce sporo wydarzeń historycznych, które znacząco wpłynęły na budowle znajdujące się miejsce a także szeroko pojęte dotychczasowe atrakcje. Jeżeli zastanawiasz się, co spostrzec w Krakowie, to z pewnością jedną z największych atrakcji jest oczywiście Zamek Królewski. Znajduje się on na Wzgórzu Wawelskim. Można powiedzieć, że jest to nawet obowiązkowa pozycja do zobaczenia dla każdego turysty. Zwiedzanie Krakowa to na 100 procent niesamowita przyjemność. Na sam Zamek Królewski można dostać się Bramą Herbową, która znajduje się od strony Kanonicznej bądź też Bramą Bernardyńską, która położona jest nieopodal Stradomia Kościoła.
Kolejną atrakcją godną sugestie jest także Muzeum Narodowe. Rokrocznie odwiedza je masowe grono turystów z Polski i całego świata. Można w nim wyszukać masowe eksponaty, które dotyczą Stanisława Wyspiańskiego, który bez wątpienia zalicza się do grona jednych z najbardziej wybitnych krakowskich i polskich artystów.
Polecamy: zwiedzanie Krakowa.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Leave a Reply