Audyt energetyczny

Jeżeli już chcemy korzystać się między innymi z dofinansowania z skryptu czyste powietrze przeznaczonego na termomodernizację budynku, to z całą pewnością musimy też zlecić wykonanie specjalistycznego audytu energetycznego. Pamiętajmy o tym, że po zrobieniu takiego audytu otrzymujemy świadectwo charakterystyki energetycznej budynku.
Charakterystyka energetyczna obiektu – na co zwrócić uwagę?
Na początku należy zaznaczyć, że z każdym rokiem rośnie zainteresowanie usługą polegającą na zrobieniu audytu energetycznego budynku czy też mieszkania.

Warto podkreślić, że charakterystyka energetyczna budynku to ocena aktualnego stanu technicznego związanego ze zużyciem energii, niemniej jednak także zaproponowanie przekształceń w zakresie termomodernizacji, które ograniczają straty ciepła a tym samym również z redukują koszty powiązane z poprawą bilansów energetycznych. Warto pamiętać o tym, że audyt wykonywany w czasie wizji lokalnej obejmuje wszystkie instalacje urządzenia czy również elementy budynku a więc w głównej mierze stan przegród zewnętrznych takich jak ściany czy również dachy. Bardzo ważnym elementem wpływającym na parametry energetyczne budynku są także szczelne okna drzwi zewnętrzne czy także bramy garażowe. Prócz tego świadectwo energetyczne budynku uwzględnia też pozostałe elementy wpływające na bilans energetyczny. Audytor określa między innymi stan a także wydajność działania instalacji na przykład takich jak grzewcze i klimatyzacyjne oraz wentylacyjne czy również instalacje przeznaczone do przygotowania ciepłej wody użytkowej.

Polecamy: audyt energetyczny.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Leave a Reply