Maty grzewcze do łazienek

Jeżeli chcemy uzyskać wysoki komfort termiczny w łazience, to na 100 procent warto postawić na elektryczne ogrzewanie podłogowe, które może być stosowane także w pomieszczeniach narażonych na działanie wody. Ogrzewanie podłogowe pod brodzikiem wymaga użycia odpowiednio dobranych mat, które są zabezpieczone przed działaniem wilgoci, a więc gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa.
Maty grzewcze przeznaczone do łazienek – co warto wiedzieć na ich temat?
Na początku powinno się podkreślić, że aktualnie producenci oferują szeroki wybór różnorakich mat grzewczych, a zatem również w tych zastosowanych do stosowania pod wanną czy też brodzikiem.

Mata grzewcza pod wanna powinna charakteryzować się natomiast odpowiednimi parametrami zarówno wytrzymałości mechanicznej jak także powinna być zaizolowana przed negatywnym wpływem wilgoci. Warto być świadomym o tym, że w sytuacji instalowania tego typu systemu grzewczego używa się wylewkę samopoziomującą jak też kle, a zatem jest to warstwa zabezpieczająca przed działaniem wody. Należy wspomnieć także o tym, że w przypadku wyboru mat powinno się zwrócić uwagę także na jej parametry związany z mocą. O ile wybieramy maty pod płytki w łazience to powinno się wybrać maty o większej mocy niż w przypadku innych pokryć podłogowych np takich jak panele winylowe. Mata grzewcza pod prysznic powinna też być w odpowiedni sposób zamontowana, a zatem warto skorzystać z pomocy fachowca przykładowo takiego jak elektryk. Po prawidłowym montażu pozostaje nam wyłącznie wykorzystywanie z komfortowego ogrzewania podłogowego w łazience.

Źródło: Mata grzewcza pod wanna.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Leave a Reply