Osuszanie budynków – co trzeba wiedzieć?

Pojawienie się wilgoci w fundamentach czy murach jest zjawiskiem na prawdę bardzo często występującym zarówno w budynkach starszych, jak i nowszych. Do zawilgocenia ścian może dojść w wyniku zalania mieszkania, które może być spowodowane uszkodzeniem przewodów systemu wodno-kanalizacyjnego budynku. Zawilgocenie murów może być wywołane również przez inne czynniki.

Trzeba pamiętać, że osuszanie mieszkań poznań jest niezbędne, ażeby w wyniku wilgoci nie doszło do pojawienia się szkodliwych dla zdrowia człowieka grzybów a także pleśni.
Izolacje budynków – w jaki sposób zabezpieczyć mury przed wilgocią?
Firmy specjalizujące się w osuszaniu domów czy mieszkań posługują się nowoczesnymi metodami, które nie powodują ingerencji w fundamenty oraz konstrukcję budynku, czyli są bezpieczne i nie generują dodatkowych kosztów. Warto wspomnieć, że w przypadku niepokojących objawów, czyli wilgoci pojawiającej się na ścianach możemy korzystać z rozwiązania, jakim są hydro ekspertyzy poznań. Są to specjalistyczne usługi realizowane za pomocą fachowego sprzętu obsługiwanego przez przeszkolonych a także wykwalifikowanych pracowników. Po stwierdzeniu problemu firma przystępuje do uszczelnienia warstwy izolacyjnej. Często wykorzystuje się iniekcje ciśnieniowe murów poznań. Jest to forma, która polega na wywierceniu niedużych otworów, przed które pod ciśnieniem wtłaczane są substancje uszczelniające, przykładowo żywice epoksydowe. Jest to metoda, która nie narusza fundamentów i jest przeznaczona do odtwarzania hydroizolacji zarówno poziomej jak i pionowej.

Więcej informacji: osuszanie mieszkań poznań.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Leave a Reply