Stan surowy, zamknięty, deweloperski – co warto wiedzieć?

Musimy mieć świadomość, że budowa domu składa się z kilku etapów, które w każdej chwili powinny być dokładnie wykończone, tak aby kolejny przebieg również bez problemów. Początek to w każdym momencie stan zero, następnie mówimy o stanie otwartym, zamkniętym a także na samym końcu stanie deweloperskim.
Etapy budowy domu – na co powinniśmy zwrócić uwagę?
Należy pamiętać o tym, że każdy stan budowy domu składa się z konkretnych prac, które powinny być wykonywane w sposób fachowy z zastosowaniem stosownie dobranych materiałów.

Należy tutaj rozpocząć od tego, że po ukończeniu stanu zero przychodzi czas na stan surowy otwarty. Na tym etapie konstrukcja budynku powstaje szybko, wiąże się to z tym, że pojawiają się zarówno ściany zewnętrzne, jak również wewnętrzne, budowana jest konstrukcja dachu, montowane jest też pokrycie dachowe czy schody wewnętrzne. Po zakończeniu prac na tym etapie rozpoczynają się prace w następnym, a mianowicie w stanie zamkniętym. To między innymi instalacja okien, ale też parapetów, ukazują się również drzwi zewnętrzne dzięki czemu nie powinno się budynku zabezpieczać na zimę. Jeżeli już obiekt wyposażony jest w garaż, to pojawiają się również drzwi garażowe. Prócz tego, posadzki podłogi oraz ściany przygotowane są także do ostatecznych prac wykończeniowych. Po tym etapie jest stan deweloperski, czyli stan, w którym mieszkanie czy też dom wykończony jest pod klucz. Są to ostateczne prace wykończeniowe, które obejmują w głównej mierze malowanie ścian, niemniej jednak także instalowanie podłóg.

Warto zobaczyć: https://sobir.pl/stan-zero-jaki-zakres-prac-obejmuje-ten-etap-budowy-domu/

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Leave a Reply