Wykorzystanie betonu

Wbrew pozorom słowa beton architektoniczny płyty bardzo w znaczącej liczbie sytuacji ukazują się, natomiast nie właściwie każdy jest w stanie określić czym powinien charakteryzować się tego rodzaju produkt. Natomiast spróbujmy określić kilka bardzo poważnych kwestii jeżeli chodzi o beton architektoniczny Kraków. Jest to mieszanka, która przeznaczona jest na nie pokryty niczym element.

Przede wszystkim każda mieszanka tego rodzaju musi spełniać normy PN-EN 206, ale także spełniać bezsporne normy estetyczne. Normy miłe dla oka to już kwestia indywidualna dla każdego.
Co wpływa na jakość betonu architektonicznego?
Beton dekoracyjny powinien być najwyższej jakości. Dlatego też trzeba wiedzieć co wpływa na jego jakość. A zatem są to takie czynniki jak:
– 50% wpływu na jakość posiada sposób jego wykonania
– 20% wpływu na jakość to system deskowania
– 30% wpływu na jakość to mieszanka betonowa
Oczywiście im trudniej dostępne miejsce, które ma być pokryty betonem architektonicznym oraz im nie najłatwiej dojść do tego miejsca tym niestety mieszanka będzie się gorzej odpowietrzać i zadowalający efekt będzie o wiele trudniejszy do uzyskania. Wtenczas także można zastosować betonowe płyty na ścianę. Następną bardzo ważną kwestią jest odpowiednia gęstość prętów zbrojeniowych , a oprócz tego ich ilość. Należy na to także zwrócić uwagę. Ostateczną kwestią, która jest bardzo na prawdę ważna jest dobry partner w trakcie zakupu betonu architektonicznego. Wytwórnia tego produktu powinna być wyposażona w komputerowy system naważania oraz dodatkowo zalegalizowane wagi. Gwarantuje to odpowiednią jakość produktu.
Warto zobaczyć: płyty z betonu architektonicznego.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Leave a Reply