Zalety drewnianych domów

Coraz częściej osoby planujące budowę własnego domu decydują się na użycie drewna jako głównego budulca. Współczesne domy drewniane to solidne konstrukcje zrealizowane z grubych bali bardzo wysokiej jakości. Drewno użyte do tworzenia musi spełniać przewidziane prawem parametry a dopasowana impregnacja i konserwacja zapewnia, iż domy z drewna w perfekcyjnym stanie wytrzymają wiele dziesiątek lat.

Ściany i podłogi z drewna są znacznie zdrowsze niż te zrobione z pustaka, w takim pomieszczeniu powietrze jest lepszej jakości, a naturalny zapach drewna wnosi do wnętrz niesamowitą atmosferę. O ile chodzi o izolację cieplną, drewno w lecie utrzymuje przyjemny chłód, jednakże w zimie gwarantuje optymalne temperatury. W każdej chwili także istnieje możliwość docieplenia drewnianego domu, czego zwykle może się podjąć producent domów z bali albo inna firma zajmująca się tego rodzaju usługami.
Jak wygląda budowa domów z bali?
Przygotowując się do tworzenia domu z bali, wystarczy przygotować podłoże, a pozostałą resztą zajmie się specjalistyczna firma. Elementy domu realizowane są u producenta. Wszystkie części zostają doskonale docięte, a drewno jest kilkakrotnie pokrywane preparatami zabezpieczającymi przed czynnikami atmosferycznymi i owadami. Tak przygotowany materiał przyjeżdża na plac budowy, gdzie specjalnie przeszkoleni specjaliści konstruują dom z poszczególnych elementów. Sama budowa trwa znacznie krócej niż budowa domu murowanego, gdyż nie potrzeba czasu na przeschnięcie stropów, dzięki czemu nie ma żadnych przestojów. Również cena jest przystępna.

Zobacz także: domy z bali.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Leave a Reply