Czy inwestycja w panele fotowoltaiczne się opłaca?

Stale powiększająca się ilość ludzi w naszym państwie decyduje się na zainstalowanie sobie na dachu paneli fotowoltaicznych. Są to instalacje przetwarzające energię słoneczną w energię elektryczną. Dzięki panelom słonecznym możliwe jest wytwarzanie prądu elektrycznego. Rzadko kogokolwiek stać na to, aby stop procent zapotrzebowania na energię w domu było zapewniane przez fotoogniwa. Dlatego panele słoneczne służą co najwyżej jako uzupełnienie źródła energii.
Baterie słoneczne sprawiają, że możemy wydawać mniej pieniędzy na tradycyjne źródła pozyskiwania energii. Przy tym, stosując baterie słoneczne, przyczyniamy się do polepszania stanu naszego środowiska naturalnego.
W dodatku, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej chętnie przeznacza coraz bardziej masowe środki na dofinansowywanie zakupu tego rodzaju technice przez zwyczajne gospodarstwa domowe w naszym kraju. W Polsce w tym momencie można dostać 40% dofinansowania na zakup instalacji potrzebnej do uruchomienia fotoogniw w spersonalizowanej instalacji elektrycznej. W Polsce dotychczas niemalże 70 tyś osób zdecydowało się na zainstalowanie sobie baterii słonecznych w przydomowych ogródkach oraz dodatkowo oprócz tego na dachach budynków wielorodzinnych. Obecnie rozpoczęły się nabory na kolejne dofinansowania z zakresu instalacji fotowoltaicznych. Energia elektryczna z fotoogniw pozyskiwana jest do oświetlania klatek schodowych, poza tym do ogrzewania suszarni w blokach wielorodzinnych w naszych aglomeracjach. Wykorzystanie energii słonecznej do wytwarzania energii elektrycznej, znacząco ogranicza to koszty uzyskiwania takiej energii.

Zobacz także: forum.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Leave a Reply