Czym są karnisze?

Karnisze to nic innego jak rurki, umiejscowione na specjalnych konsolach, które służą do ozdabiania okien. Na karniszach wiesza się firany i zasłony.

W współzależności od tego, jakie rozwiązania uwzględnił producent, karnisze sufitowe mogą umożliwiać wieszanie tkanin ozdobnych za poradą żabek, szelek lub tuneli. W wielu firanach montuje się też oczka przelotowe i w takim wypadku żabki na karniszu są zbędne.
Choć moda na karnisze nieco osłabła, nadal nie brakuje domów, w których są one nieodzownym elementem dekoracji. Z karniszy zwykle rezygnuje się we wnętrzach przyszłościowych, gdzie ich właściciele posiadają lekka wersję do prania i prasowania firan i zasłon. Osoby takie karnisz mosiężny zwykle zastępują roletami, które umieszcza się bezpośrednio w ramie okiennej. Osób, które mają w swoich domach karnisze nadal jest zdecydowanie więcej. Dla nich aktualnie stale opracowuje się nowe modele karniszy. Ten, kto je wytwarza, czyli karnisze producent, nie wyłącznie zwraca uwagę na modne kolory czy wykończenia. Ci, którzy produkują karnisze starają się, aby ich produkty spełniały zainteresowanie i potrzeby klientów. Bardzo w znaczącej liczbie sytuacji zatem oferuje się karnisze na wymiar, bo dzięki temu prawie każdy może wybrać karnisz świetny dla siebie. Nie musi skracać ani kupować więcej, ażeby starczyło na duże okno. To bardzo praktyczne rozwiązania. W tym momencie karnisze produkowane są w wielu barwach. Dzięki temu ichniejszym wybór jest bardzo szeroki. Najbardziej popularny jest karnisz czarny, bo on pasuje do wielu wnętrz. Nie mniejszym jednakże powodzeniem cieszą się karnisze w kolorze starego złota i satynowe.
Sprawdź: karnisze podwójne.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Leave a Reply