Daszek nad drzwi funkcjonalną dekoracją

Właściwie każdy dom ma choćby jedną parę drzwi. Kobiety i mężczyźni starają się je specjalnie dekorować, bo wiadomo, że „przy wejściu musi być ładnie”. Na pewno, że musi przecież jak nas widzą tak nas piszą. Wszystko byłoby właściwie, gdyby nie fakt, że ładnie nie oznacza wygodnie. Najczęściej posiadamy lub możemy spotkać u kogoś dekoracje niefunkcjonalne, czyli takie które wyłącznie przeszkadzają.

Jak więc zaprojektować wejście do domu?

Pubudzającą ciekawość alternatywą są (coraz mniej popularne) daszki nad drzwi. Kiedyś, praktycznie przed każdym domem musiał być daszek. Służył on po to, żeby można było swobodnie wyjść, przewietrzyć, zapalić papierosa wówczas, gdy pogoda na to nie sprzyja (deszcz, śnieg, grad).

Daszki -jakie wybrać ?

Chcąc zamontować sobie daszek nad drzwiami albo gdziekolwiek indziej, trzeba zastanowić się jaki rodzaj będzie nam odpowiadał. Wiadomo, że nie wszystko do wszystkiego pasuje, dlatego są różnorodne rodzaje daszków. Od wyboru do koloru. Możemy zamontować daszki drewniane, szklane, metalowe, materiałowe. Te ostatnie w większości sytuacji używa się przed wejściem do sklepów.

Zadaszenia nad drzwiami -zalety.

Dużym plusem jest wspomniana przedtem możliwość schronienia się przed opadami atmosferycznymi. Jest to chyba największy atut, ale nie jedyny. Drugim plusem może być opcja ukrycia się przed słońcem -szczególnie latem, kiedy słońce ostro świeci i grzeje. Po co wychodzić na słońce, jeśli można wystawić sobie krzesełko pod daszkiem i wygodnie usiąść w cieniu. To tyle jeśli chodzi o te efektywne zalety, bo przecież fakt, że daszki nad drzwi są ładną dekoracją -jest pewny.

Więcej: zadaszenia.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

One thought on “Daszek nad drzwi funkcjonalną dekoracją

Leave a Reply