Kominki

Kominek w domu to nie tylko źródło ciepła, niemniej jednak również ważny detal dekoracyjny, który nadaje wnętrzu wyjątkowy i przytulny charakter. Mnogość rozwiązań dostępnych na rynku wstawia, że każdy znajdzie rozwiązanie komfortowe dla siebie.
Kominki do domu i mieszkania
W sytuacji mieszkań bardzo dobrze sprawdzają się biokominki, gdyż nie wymagają podłączenia do wylotu spalin, czyli systemu wentylacyjnego.

Cechuje je łatwy montaż. Mogą być instalowane na ścianie lub jako element wyposażenia. Coraz częściej spotyka się też piece wolnostojące. W przypadku tradycyjnych kominków mamy do wyboru rozmaite wkłady kominkowe różniące się nie tylko wielkością, kształtem, ale też funkcjonalnością. Wkłady kominkowe najczęściej wykonywane są ze stali. Bardzo często spotyka się też wkłady żeliwne. Ciekawym wyjściem są również piecyki na pellet. Stanowią one opcję dla tradycyjnych kominków. Są to piece, które odznacza wysoki komfort użytkowania. Wyposażone są w system automatycznego rozpalania i podawania paliwa. Dzięki czemu nie tracimy czasu na doglądanie ognia. W ten sposób w pomieszczeniu utrzymywana jest optymalna temperatura właściwie bez naszego udziału. Ze względu na wydajność pracy piecyka oraz bezpieczeństwo, warto korzystać z pelletu charakteryzującego się wysoką kalorycznością. Co bardzo istotne, czyszczenie takiego pieca jest bardzo proste i zajmuje zaledwie kilka minut. Ogranicza się jedynie do usunięcia popiołu, w razie konieczności jakiś resztek z paleniska. Nie jest zatem zaskoczeniem, że zdecydowanie coraz więcej osób decyduje się właśnie na takie rozwiązanie.

Polecamy: wkłady kominkowe gazowe.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Leave a Reply