Oczyszczanie pomieszczeń po pożarze

Budynki po pożarze wymagają szczegółowego oczyszczenia. Powstająca w czasie pożaru sadza a także inne substancje toksyczne osadzają się na różnych materiałach, meblach, sprzętach czy ścianach. Są to substancje niebezpieczne dla naszego zdrowia, dlatego po oszacowaniu strat trzeba bezzwłocznie przystąpić do sprzątania wnętrz po pożarze.

Należy jednak pamiętać, że sprzątanie po pożarze wymaga zastosowania specjalnych środków oraz metod. Zdecydowanie jest to zadanie wymagające wiedzy, doświadczenia a także profesjonalnego sprzętu. Z tego względu najlepiej to zadanie zlecić profesjonalnej firmie, która ma doświadczenie w realizacji podobnych obowiązków.
Profesjonalne sprzątanie po pożarze – co trzeba wiedzieć?
Trzeba wyraźnie zaznaczyć, że sprzątanie po pożarze wymaga zastosowania środków ochronnych, takich jak maski. Jest to konieczna procedura bezpieczeństwa, tak ażeby w trakcie sprzątania nie ucierpiało nasze zdrowie. Jeśli zdecydujemy się na profesjonalne usługi sprzątania, to wówczas ekipa sprzątająca przystąpi do usuwania sadzy, oraz innych zanieczyszczeń ze wszystkich powierzchni. Coraz częściej używa się również czyszczenie powierzchni za pomocą suchego lodu. Nieprzyjemne zapachy usuwane są za pomocą ozonu. Ozonowanie jest coraz częściej wykorzystywaną metodą dezynfekcji, ponieważ likwiduje bakterie, grzyby, wirusy a także inne drobnoustroje czy patogeny. Należy również pamiętać, że sprzątanie po pożarze wymaga oczyszczenia przewodów wentylacyjnych. Jednakże urządzenia elektryczne wymagają sprawdzenia.

Źródło: sprzątanie po pożarze.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Leave a Reply