Pellet drzewny – gdzie kupić?

Jeżeli już w naszym domu jest system grzewczy, w którym stosuje się opał granulowany, taki jak pellet, to powinniśmy pamiętać o tym, ażeby wybierać jedynie produkty najwyższej jakości, bez syntetycznych dodatków takich jak kleje, farby czy lakiery. Trzeba pamiętać o tym, że ten typ opału powstaje z sprasowanych odpadów po obróbce drewna, które nie powinny zawierać lakieru czy również kleju.
Wydajne materiały opałowe – co należy wiedzieć?
Nie ulega wątpliwości, że pellet drzewny to opał wysokoenergetyczny, który odznacza się także wysoką wydajnością, Dlatego tak bardzo chętnie stosowany jest w różnorakich piecach.

Powinno się jednakże pamiętać o tym, że powinien on pochodzić wyłącznie ze przetestowanego źródła. Dlatego też warto skorzystać na przykład ze sklepów online, które w swojej ofercie posiadają jedynie opały wysokiej jakości pochodzące od przetestowanego oraz doświadczonego producenta. A dodatkowo, pellet powinien charakteryzować się też określonymi właściwościami, które przekładają się na jego kaloryczność, a zatem wydajność systemu grzewczego, w którym taki opał jest stosowany. Właściwości dotyczą między innymi poziomu wilgotności, ale także zawartości popiołu czy innych dodatków. Jeżeli już te parametry utrzymywane są na najlepszym niskim poziomie, to wtedy jest to materiał wysokokaloryczny, który w skuteczny sposób ogrzewa nawet znaczne powierzchnie. Warto dodać także o tym, że w sytuacji pelletu niskiej jakości możemy spotkać się z myślami takimi jak duża ilość popiołu czy niska temperatura w piecu.

Sprawdź tutaj: pellet olczyk.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Leave a Reply