Płytki z cegły – właściwości i zastosowanie

Przy aranżacji wnętrz warto używać nowoczesne, a równocześnie charakteryzujące się wysoką estetyką materiały dekoracyjne, na przykład tj. cegła dekoracyjna. Tym bardziej że jest to materiał dostępny w trzech wariantach, więc ze stuprocentową pewnością uda nam się wybrać taki motyw, wzór czy rozmiar, który będzie spełniał nasze indywidualne wymagania dotyczące aranżacji konkretnego wnętrza.
Cegła w aranżacji – na co zwrócić uwagę?
W ostatnich latach cegła powróciła do mieszkań, niemniej jednak także budynków o przeznaczeniu komercyjnym czy funkcjonalności publicznej.

Co za tym idzie, elementy dekoracyjne tj. cegła na ścianę zauważymy na przykład w salonach urody, w salonach fryzjerskich, w restauracjach czy wnętrzach kawiarni oraz barów. Jest to możliwe między innymi dzięki temu, że materiały dekoracyjne z cegły dostępne są w różnorakich wariantach, są to na przykład produkty tj. stara cegła lub również płytki ceglane, które odróżniają się na przykład możliwością malowania, dlatego dobrze sprawdzają się w sytuacji mieszkań urządzonych w stylu skandynawskim, gdzie dominują jasne kolory. W dodatku, materiały ceglane przeznaczone do dekoracji mogą być z powodzeniem wykorzystywane zarówno przy aranżacji wnętrz, jak także przy zdobieniu elementów elewacji budynku. Jest to możliwe dzięki świetnym właściwościom użytkowym, między innymi takim jak odporność na działanie niekorzystnych czynników, takich jak wilgoć czy intensywne promieniowanie słoneczne. Warto więc planując odświeżenie wyglądu mieszkania, wziąć pod uwagę płytki z cegły.

Zobacz także: stara cegła.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Leave a Reply