Rośliny, które upiększą ogród – hortensje

Hortensja ogrodowa to śliczny krzew ozdobny. Jest to oczywiście roślina bardzo dobrze znana zainteresowanym osobom pasjonatowi ogrodnictwa. Uprawa tej rośliny nie jest zbyt trudna, jednak niezbędne jest przestrzeganie kilku najważniejszych zasad.

Z tego względu może trafić zarówno do ogrodów osób wprawionych w pielęgnacji roślin, jak i takich, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z ogrodnictwem.
Jaką odmianę hortensji wybrać do swojego ogrodu?
Wybór jest w rzeczywistości niemały i na pewno znajdziemy coś, co wpasuje się nasz ogród. Hortensja dębolistna to odmiana charakteryzująca się długimi liśćmi osiągającymi dosłownie 20 cm. Latem liście tej odmiany mają kolor zielony, jednakże jesienią zmieniają zabarwienie na czerwony i żółtawy. Tę odmianę hortensji najlepiej nasadzać na stanowiskach słonecznych lub półcienistych. Właśnie tam ta odmiana radzi sobie najlepiej. Hortensja Bobo to coraz popularniejsza w Polsce odmiana hortensji bukietowej, którą cechują kwiatostany przypominające z wyglądu płomienie. W związku z tym nieprosto ją pomylić z jakimkolwiek innym kwiatem. Kwiaty na start mają barwę białą, a z upływem czasu różowieją. Daje to niesamowity efekt, który przyciąga uwagę. Powinno się pamiętać, aby stanowisko dla tej odmiany było osłonięte od wiatru. Najczęściej jest sadzona w altankach oraz czy pergolach. Inną intrygującą odmiana hortensji jest Hortensja Phantom, która osiąga dosłownie 3 metry wysokości, w związku z tym stanowi potężny krzew, który wypełnia przestrzeń cudownymi kolorami kwiatów. Można ją przycinać i w ten sposób formować jej kształt.

Więcej informacji na stronie: Hortensja Moonlight.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Leave a Reply