Kuoka

Jeśli szukamy wiarygodnych a także sprawdzonych informacji na temat różnych ciekawych gatunków zwierząt, to z pewnością warto odwiedzić stronę internetową, gdzie znajdziemy sumiennie przygotowane artykuły. W ostatnim czasie ogromne zainteresowanie wzbudza gatunek kuoka krótkoogonowa, która zamieszkuje Australię oraz znajdujące się w pobliżu wyspy.
Co warto wiedzieć na temat kuoki krótkoogonowej?
Na początku należy wyjaśnić, że zainteresowanie tym zwierzęciem spowodowane jest w głównej mierze obecnością coraz większej liczbie memów i zdjęć tego sympatycznego gatunku zwierzęcia.

Trzeba podkreślić, że jest to gatunek należący do rodziny kangurowatych. Jak się okazuje, kuoka jest torbaczem analogicznie jak kangury. Natomiast w przeciwieństwie do kangurów wyróżnia się niewielkimi rozmiarami, waży mniej więcej 3 kg. Cechą charakterystyczną tego zwierzęcia jest krótki ogon. Musimy mieć jednak świadomość, że ze względu na własne niezbyt duże wymiary wcale nie jest to gatunek dopuszczony do hodowli amatorskiej. Wynika to wprost z faktu, że kuoka krótkonoga zagrożona jest wyginięciem, a tym samym objęta jest także ścisłą ochroną. Spore zainteresowanie wzbudza również behawior od tego gatunku, ponieważ cechą niepowtarzalną jest to, że samica w sytuacji zagrożenia może wykorzystać swoje młode, aby wytworzyć sobie szansę na ucieczkę. Jest to dość nietypowe zachowanie, które polega na rzucaniu młodymi. Warto zdawać sobie sprawę także o tym, że jest to gatunek, który dobrze sobie radzi w nieprostych warunkach terenowych, a zatem na przykład bez dostępu do wody i jedzenia.

Dodatkowe informacje: kuoka.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Leave a Reply