Wycena aktuarialna – profesjonalne usługi

Wycena finansowa oraz aktuarialna wykonywana jest przez biura aktuarialne. Trzeba pamiętać o tym, że jest to usługa fachowa, a więc świadczona przez licencjonowanych aktuariuszy. W dodatku, wycena aktuarialna to przyjazny dla klienta proces.

Nie powinno więc być zaskoczeniem, że coraz chętniej korzystamy z usług doświadczonych aktuariuszy, którzy specjalizują się w wykonywaniu raportów dotyczących wyceny użytych na świadczenia pracownicze.
Profesjonalne wyceny biura aktuarialnego – na co zwrócić uwagę?
Trzeba zacząć od tego, że biuro aktuarialne oferuje swoim klientom bardzo szeroki wachlarz usług, który obejmuje między innymi wycenę przedsiębiorstw. Powinno się pamiętać o tym, że taka wycena z całą pewnością przyda się w sytuacjach takich jak planowana transakcja sprzedaży albo kupna firmy, niemniej jednak również toczące się postępowanie upadłościowe układowe czy też likwidacyjne. A przy tym, wycena firmy powinna być również zaplanowana w przypadku podziału albo też łączenia firmy, a zatem przykładowo wydzielania zorganizowanej części. Dotyczy to także takich sytuacji jak postępowanie cywilnoprawne, czy też zamiar wprowadzenia optymalizacji podatkowej do firmy. Klienci często zamawiają też usługę taką jakby wycena rezerw, które powinny być przeznaczone na koszty napraw gwarancyjnych. Dotyczy to między innymi napraw towarów długotrwałego użytku. W dodatku, możemy liczyć również na usługi tj. wycena instrumentów inwestycyjnych, do których możemy zaliczyć między innymi pożyczki obligacje korporacyjne czy też kredyty.

Więcej informacji na stronie: wycena aktuarialna.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Leave a Reply