Wycena firmy – usługi

Usługi finansowe świadczone są przez biura aktuarialne, które dokładają wszelkich starań, by sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów, którzy potrzebują dokładnej i szybkiej analizy czy także wyceny. Trzeba zaznaczyć, że takie usługi obejmują realizację zadań takich jak wycena spółki, która potrzebna jest na przykład w sytuacji transakcji kupna albo dystrybucji, jak także fuzji czy też podziału.
Usługi z zakresu wyceny finansowej – co powinno się mieć świadomość tego?
Przede wszystkim powinno się zaznaczyć, że takie usługi muszą być świadczone przez doświadczonych ekspertów, a zatem licencjonowanych aktuariuszy z wieloletnim doświadczeniem w zakresie wykonywania wycen majątkowych a także aktuarialnych jak także opracowywania modeli majątkowych wykorzystanych dla firm reprezentujących różne branże.

Warto tutaj dodać, że wycena firmy potrzebna jest nie tylko w sytuacji jeśli myślimy o kupnie albo dystrybucji firmy, niemniej jednak także w przypadku, kiedy toczy się np proces układowy likwidacyjny czy także upadłościowy. Wskazane jest przeprowadzenie takiej wyceny również w sytuacji jeżeli chcemy zoptymalizować przedsiębiorstwo pod względem podatkowym. Ponadto możemy też liczyć na usługi tj. wycena marki, znaku towarowego czy również innych wartości prawnych i niematerialnych przykładowo takich jak relacje z klientem. Wyceniane są także rezerwy przeznaczone przykładowo na koszty, które są wymagane w przypadku napraw gwarancyjnych. Ponadto możemy także liczyć na usługę związaną z wyceną rezerw przeznaczonych na świadczenia pracownicze.

Zobacz więcej: wycena firmy.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Leave a Reply