Audyt procesów produkcji

Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się korzystać z usług firm, które specjalizują się w poprawie produktywności, a zatem usprawnieniu procesu produkcyjnego. Optymalizacja Procesów Produkcyjnych wymaga w pierwszej kolejności przeprowadzenia audytu aktualnego stanu produkcji, co daje możliwość zidentyfikować obszary, które nie działają niesprawnie i generują straty w firmie.
Usprawnienie procesu produkcyjnego – na co zwrócić uwagę?
Firmy specjalizujące się w usługach związanych z usprawnieniem procesu produkcyjnego oferują w głównej mierze szkolenia a także warsztaty dla pracowników, co umożliwia na zwiększenie wydajności produkcji, na przykład na stanowiskach manualnych.

Automatyzacja Produkcji to z kolei procedura, która polega na wprowadzeniu do miejsca pracy zarówno stanowisk w pełni zautomatyzowanych, jak również częściowo zautomatyzowanych, zrobotyzowanych, jak także udoskonalenie stanowisk manualnych. Przy tym, w procesie usprawniania produkcji wprowadzane są także systemy zarządzania produkcją, które zwiększają jej użyteczność, w dodatku ryzykują też koszty operacyjne. Jak się zatem okazuje, automatyzacja produkcji to skomplikowane procedury, które w konsekwencji doprowadzają do poprawienia wydajności produkcji oraz zminimalizowania kosztów operacyjnych. Warto być świadomym jednakże o tym, by skorzystać z usług takich firm, które działają na rynku od wielu lat i proponuję innowacyjne rozwiązania. System MES to przyszłościowy system zarządzania produkcją, który dobrze sprawdzą się w firmach o różnym profilu działalności.

Więcej: OEE.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Leave a Reply