Domowe andrzejki

Jak obchodzi się andrzejki? Lata temu zostały one głównie okazją ku temu, by sobie powróżyć. Temu wyjątkowemu wieczorowi, poprzedzającemu nadchodzący adwent przypisywano magiczne właściwości.

Wróżby andrzejkowe miały przepowiadać, kto wyjdzie za mąż albo kto będzie wybrankiem serca. Takie wróżby miały znaczenie przede wszystkim dla młodych dziewcząt, którym w każdej sytuacji marzyła się szczęśliwa i prawdziwa miłość. Czy takie wróżby się sprawdzały? Tak jak wszystko inne w życiu prawdopodobnie. Nie przeszkadzało to jednakże temu, że zwyczaj obchodzenia andrzejek przetrwał do dziś. Choćby teraz obchodzi się je nieco inaczej.
Dzisiaj andrzejki są okazją do dobrej zabawy. Z tek okazji organizuje się zabawy andrzejkowe. W klubach tanecznych zaprasza się na wieczory andrzejkowe, gdzie w trakcie dyskoteki pojawiają się związane z andrzejkami atrakcje. Dodatkowo lokale organizują bale andrzejkowe, które przypominają nieco bale karnawałowe. Na takie przed nierzadko zapisują się chętni, bo są to imprezy zamknięte, które kosztują kilkaset zł. Ichniejszym cena zależy i od lokalu, i od tego, jakie menu on gwarantuje. Bo takie lokalowe andrzejki to nie jedynie tańce, niemniej jednak i dobre jedzenie. Oczywiście na bale andrzejkowe nie zapisują się wszyscy, tylko ci, którzy posiadają ochotę w takich uczestniczy. Andrzejki w bardzo wielu sytuacjach ograniczają się też do spotkań w gronie znajomych i także mogą być okazja do miło spędzonego czasu. Takie nie są kosztowne i spędzanie w taki sposób andrzejek jest powszechne. Czasami z racji imienin Andrzeja przeprowadza się spotkania imieninowe.
Sprawdź: Zabawa Andrzejkowa.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Leave a Reply