Duży wybór szczepów orzecha włoskiego

O posiadaniu własnych i przepysznych orzechów włoskich w swoim ogrodzie marzy wielu ludzi. Jest to dość łatwe w uprawie drzewo, które potrafi przynieść nam sporo radość , a oprócz tego praktycznie co roku bardzo dobre zbiory. Orzech włoski na nieszczęście posiada jedną wadę, a mianowicie niestety długi czas oczekiwania.

Na przepyszne orzechy będziecie musieli poczekać dosłownie dziesięć lat. Warto natomiast wykazać się cierpliwością i zasadzić swój własny orzech, gdyż po dziesięciu latach będziecie delektowali się co roku kilogramami własnych orzechów włoskich. Na początku warto odnaleźć orzech włoski szczepiony, który idealnie przyjmie się w waszym ogródku. Bardzo wysokiej jakości drzewko ze szkółki z całą pewnością sprawdzi się najlepiej i przez sporo lat będzie doskonale rosło w waszym ogrodzie.
Orzechy szczepione przez fachowców cieszą się największą popularnością w gronie sadowników, którzy perfekcyjnie wiedzą, że są to najlepsze drzewka. Oczywiście szkółki posiadają troszkę wyższy cennik za swoje drzewka, jednak będą to na pewno bardzo dobrze wydane środki finansowe. Jeżeli chcecie posiadać za kilka lat swoje swoje, smaczne orzechy, to warto postawić na orzech włoski Jacek. Ta odmiana słynie z posiadania co roku wielu orzechów oraz dodatkowo jest niesamowicie odporna na niskie temperatury , a ponadto szkodniki. Nabywając tą popularną odmianę będziecie praktycznie posiadali stu procentową gwarancję, że za kilka lat w waszym ogrodzie pojawią się wasze swoje orzechy. Na pewno wtedy wszyscy domownicy podziękują wam za pomysł zasadzenia kilka lat uprzednio swojego orzecha włoskiego.
Więcej informacji na stronie: Orzechy szczepione.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Leave a Reply