Gdzie wykorzystuje się ozonowanie?

Ozonowanie to innowacyjna forma odkażania, która nie wymaga stosowania chemii. W tej metodzie wykorzystuje się tylko ozon, czyli silny przeciwutleniacz. Ozon charakteryzuje się bardzo mocnym działaniem bakteriobójczym.

Jest w odkażaniu znacznie szybszy i skuteczniejszy od popularnego chloru. A dodatkowo, ma zdolność niszczenia nie tylko i wyłącznie bakterii, ale też niektórych wirusów, pleśni, grzybów, patogenów rozmaite, tlenku węgla roztoczy, a nawet gryzoni i owadów.
Gdzie stosowane jest ozonowanie?
Stosowanie ozonu do odkażania jest metodą ekologiczną, w związku z tym zakres zastosowania tej metody jest bardzo szeroki. W przeciwieństwie do odkażania z zastosowaniem silnych związków chemicznych, jest to forma całkowicie bezpieczna i przyjazna środowisku naturalnemu. Powinno się także wspomnieć, że ozonowanie nie tylko niszczy drobnoustroje a także patogeny, ale również usuwa źródło nieprzyjemnych zapachów, co ma spore znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania gabinetów lekarskich a także weterynaryjnych, barów restauracji oraz kawiarni. Właśnie dlatego ozonowanie szczecin zyskuje coraz większą popularność, a coraz więcej branż otwiera się na tę nową metodę skutecznego ekologicznego odkażania. Jeżeli już więc jesteśmy właścicielami lokalu gastronomicznego i tradycyjne metody usuwania zanieczyszczeń nie spełniają naszych oczekiwań, warto korzystać z oferty ozonowanie pomieszczeń szczecin. W ten sposób nie tylko usuniemy najmniejsze z zanieczyszczeń, łącznie z wszystkimi drobnoustrojami, ale pozbędziemy się także nieprzyjemnych zapachów.
Polecamy: ozonowanie łodzi.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Leave a Reply