Jakość zabawek

Jak kupować zabawki, ażeby dzieci się z nich cieszyły i bawiły się nimi dłużej niż godzinę? Na pewno nie jest to intuicyjne zadanie. Nie ułatwia tego również sytuacja w sklepach z zabawkami, gdzie wybór jest tak duży, że w pewnych przypadkach można w takim sklepie po prostu zgłupieć.

Bo nie dość, że są w nich zabawki edukacyjne, to pod dostatkiem jest i różnorakich innych. Są nimi pluszaki i maskotki. Masa klocków i figurek. Nie brakuje także zabawek w zestawach i jak taki biedny dorosły ma wybrać taką, która będzie najbardziej dobrze dopasowana? To nie lada wyzwanie.
Na pewno łatwiej jest dokonać takiego wyboru, jeżeli wie się, jakimi zabawkami lubi się bawić dziecko. Wiele z nich na przykład lubi zabawki drewniane. Ale z drugiej strony ile można zakupować dzieciakowi takie same zabawki. Wszak na pewno po pewnym czasie posiada on już ich dosyć. Wtedy warto zdać się na własną intuicję i kupić zabawkę taką, która nas zainteresuje. Są wówczas szanse, że zaciekawi ona i malucha. Jeżeli spodoba nam się djeco, to taki kupmy i tyle. Zasadzie z żadną zabawka nie posiada zapewnień, że dziecko będzie bawiło się nią miesiącami. Wręcz najbardziej interesująca zabawka z nierzadko nudzi się lub jest zastępowana inną, nowszą i dla dziecka atrakcyjniejsza. Na to nic się nie poradzi. Dlatego przy kupowaniu zabawek nie w każdym momencie polecam się długo zastanawiać. Nierzadko spontaniczne decyzje są najlepsze. A jeżeli już nawet okażą się nietrafne, to za jakiś czas znowu na pewno będzie okazja, żeby kupić inną zabawkę. Wówczas ponownie będzie można się wykazać. Może tym razem pójdzie lepiej.
Warto zobaczyć: janod zabawki.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Leave a Reply