Pomoc finansowa dla stowarzyszeń zespół downa

Każdego roku do końca kwietnia mamy obowiązek rozliczyć się z urzędem skarbowym, warto pamiętać natomiast o tym, że jest to także sposobność przekazania jednego procenta podatku dochodowego na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Co za tym idzie, przekaż podatek to sposobność wsparcia działalności wybranej przez nas organizacji, która pomaga np rodzicom oraz opiekunom, którzy zajmują się dziećmi cierpiącymi na zespół Downa.
Pomoc dla organizacji pożytku publicznego – na co powinniśmy zwrócić uwagę?
Każdy z nas może pomóc organizacjom oraz stowarzyszeniom, które wspierają przykładowo rehabilitację dzieci chorych czy także cierpiących na zespół downa.

Taką możliwością jest przekazanie jednego procenta podatku dochodowego. Warto pamiętać o tym, zespół downa wsparcie finansowe to pomoc skierowana do organizacji czy także stowarzyszeń, które udzielają w głównej mierze złożonego wsparcia, w tym rehabilitacyjnego dla osób cierpiących na zespół downa, jak też wsparcie dla ich rodziców a także opiekunów. Działalność statutowa takich organizacji to bardzo często także organizowanie warsztatów, kursów czy także szkoleń dla rodziców, ale też organizowanie turnusów wycieczkowych a także rehabilitacyjnych dla dzieci oraz młodzieży z zespołem downa. Warto dodać o tym, że zespół downa jako zespół wad wrodzonych wymaga profesjonalnej opieki np ze strony rehabilitantów, fizjoterapeutów, ale też lekarzy fachowców czy także psychologów. Warto zatem wspierać te organizacje, które udzielają wsparcia opiekunom i rodzicom dzieci z zespołem Downa.

Zobacz: zespół downa wsparcie finansowe.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Leave a Reply