Pomoc innym – oddanie niepotrzebnych rzeczy

Jeżeli już mamy sposobności, to z całą pewnością warto pomagać. Można to robić w różny sposób. Ze stuprocentową pewnością dobrym rozstrzygnięciem będzie skorzystanie z funkcjonalnej platformy internetowej, boxofhope, która daje nam możliwość przesłania niepotrzebnych już nam rzeczy.

Dzięki temu trafią one do obiegu, a pieniądze uzyskane ze dystrybucji zostaną w połowie przekazane na działalność wybranej przez nas organizacji charytatywnej.
W jaki sposób możemy pomagać i równocześnie dbać o środowisko?
Jak się okazuje, połączenie tych dwóch celów jest bardzo proste. Taką sposobność ma każdy, kto posiada stare już niepotrzebne rzeczy, które są jednak wartościowe i sprawne, a zatem mogą stanowić dla kogoś cenny nabytek. Możemy takie rzeczy za pomocą platformy internetowej przekazać, zostaną one wystawione na sprzedaż, a uzyskane w ten sposób środki finansowe zasilą działalność wybranej przez nas fundacji czy także organizacji pożytku publicznego. Zdecydowanie takie pomaganie nie kosztuje nikogo na prawdę dużo wysiłku, a równocześnie przyczynia się do tego, aby dbać o środowisko, by stare przedmioty wracały do obiegu, a pieniądze zasilały organizacje które pomagają osobom chorym niepełnosprawnym czy też zwierzętom wymagającym opieki. Warto mieć na uwadze także o tym, że jest to wspieranie idei takiej jak gospodarka cyrkularna, w której wykorzystywane są przedmioty pochodzące z drugiej ręki, które są sprawne oraz wartościowe, a więc wciąż mogą pełnić swoje zadanie. Warto dbać o środowisko, ale też pomagać innym, jeśli mamy takie sposobów.

Polecana strona: gospodarka crykularna.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Leave a Reply