Szkoła ochrony – kursy

Jeśli marzy nam się praca w branży ochroniarskiej, np przy zabezpieczeniu imprez masowych takich jak koncerty, to musimy korzystać z oferty szkoły ochrony, które organizują kursy ochrony. Są to kursy zarówno doskonalące umiejętności pracowników branży ochroniarskiej, jak także przeznaczone dla osób, które dopiero rozpoczynają własną przygodę z tą branżą.
Kursy dla ochroniarzy – co powinno się wiedzieć?
Przede wszystkim musimy mieć świadomość, że kursy dla ochroniarzy organizowane są tylko przez placówki takie jak szkoła ochrony.

Kursy powinny być przeprowadzane tylko przez doświadczonych oraz wykwalifikowanych pracowników ochrony, którzy mają nie tylko doświadczenie pedagogiczne, ale też doświadczenie w pracy ochroniarza, a więc przykładowo przy zabezpieczaniu dużych imprez masowych czy zabezpieczeń mienia. Instruktorzy powinni w umiejętny sposób przy zastosowaniu odpowiednich materiałów dydaktycznych przekazywać bardzo ważne informacje związane z pracą ochroniarza. Kusy coraz częściej odbywają się w weekendy, tak ażeby osoby aktywne zawodowo nie musiały na przykład wykorzystywać dni wolnych, ażeby uczestniczyć w zajęciach. Trzeba również zaznaczyć, że kurs ochrony obejmuje między innymi wyszkolenie strzeleckie, kurs z zakresu samoobrony i technik interwencyjnych, jak również wykłady dotyczące stanu prawnego pracowników ochrony. Nie zapominajmy również o tym, że bardzo istotnym aspektem takiego szkolenia jest kurs z zakresu udzielania pomocy przedlekarskiej, który trwa co najmniej osiem godzin i ma formę zajęć teoretycznych oraz praktycznych.

Zobacz również: kurs ochrony.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Leave a Reply