W jakim celu stosuje się postępowanie restrukturyzacyjne?

W przypadku problemów majątkowych i utraty płynności finansowej trzeba w sposób prawny zabezpieczyć mienie przed egzekucją, a zatem zadbać o działania restrukturyzacyjne. Takie postępowanie na każdym etapie prowadzone oraz nadzorowane jest przez kancelarie adwokackie, które specjalizują się w zakresie prawa restrukturyzacyjnego, jak też gospodarczego i handlowego.
Restrukturyzacja – co warto wiedzieć na jej temat?
Należy zaznaczyć, że kancelarie adwokackie w ramach usług podejmują się prowadzenia spraw związanych zarówno z procesami naprawczym podmiotów gospodarczych, w tym gospodarstw rolnych, jak też procesów upadłościowych związanych z ogłoszeniem bankructwa, zarówno działalności gospodarczych, jak również upadłości konsumenckiej.

Pamiętajmy natomiast, że postępowanie upadłościowe to końcowy krok, którego należy unikać. Z pewnością rozwiązaniem jest postępowanie restrukturyzacyjne, które pozwala na uzyskanie środków, które umożliwiają odzyskanie płynności finansowej, jest też wznowienie lub rozszerzenie działalności. Warto zatem postarać się o zyskanie tych środków, aby nie ogłaszać bankructwa. Warto dodać, że kancelarie prawne oferują swoim klientom w głównej mierze doradztwo restrukturyzacyjne, czyli pomoc w wybraniu najskuteczniejszego narzędzia naprawczego, które daje możliwość na przywrócenie płynności finansowej. A przy tym, kancelarie podejmują się także prowadzenia negocjacji z wierzycielami klienta, tak ażeby zyskać porozumienie na warunkach możliwie najkorzystniejszych dla klienta.

Dodatkowe informacje: działania restrukturyzacyjne.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Leave a Reply