Nowoczesna strona internetowa

Samodzielne projektowanie stron www nie jest prostym misją i wymaga nie tylko i wyłącznie odpowiedniej wiedzy, ale również dużego doświadczenia w tej dziedzinie. O ile strona ma spełniać wszystkie oczekiwania i odpowiadać bieżącym trendom, całkiem dobrze zdać się na pomoc fachowców. Firma, która się tego podejmie, powinna rozpocząć pracę od dokładnego przeanalizowania profilu działalności swojego klienta.

Dzięki temu uzyska informacje, kto ma być podstawowym odbiorcą tworzonej witryny, jakie treści powinny się na niej odnaleźć i jaki szczegół kampanii reklamowej ma stanowić.
Po uzyskaniu tych danych można przystąpić do sporządzenia wstępnego projektu, na początek na papierze, rozpisanego na poszczególne etapy prac i uwzględniającego wszystkie oczekiwania klienta. Kolejnym krokiem, jaki obejmuje projektowanie stron internetowych, jest zbudowanie jej projektu graficznego, co z kolei wymaga dużych zdolności plastycznych i umiejętności obsługi kodu takiego jak Photoshop. Gotowy projekt trafia do zespołu zajmującego się kodowaniem, a poszczególne jego części zostają połączone w jedną funkcjonalną całość. Kod źródłowy witryny powstaje w języku HTML 5, z dodatkiem kodów odpowiadających w głównej mierze za formularze kontaktowe czy animowane menu, pisanych w PHP i JavaScript.
Cały proces kończy się dokładnym przetestowaniem witryny, wyeliminowaniem wszystkim znalezionych błędów i kiedy działa ona bez zarzutu, to projektowanie stron internetowych można uznać za zakończone. Jednakże wręcz najlepiej wyprodukowana strona nie będzie widoczna w internecie w gronie wielu jej podobnych, trzeba zatem przeprowadzić je pozycjonowanie. Dzięki temu zyska pożądaną przez jej właścicieli popularność i wzrost liczby odwiedzin. W przypadku stron firmowych przekłada się to niemalże w sposób automatyczny na znaczne zyski z oferowanych ich pośrednictwem towarów albo usług.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Leave a Reply