Korzyści z jedzenia warzyw i owoców

 

By dbać o swoje zdrowie bardzo często nie wystarczy tylko urozmaicenie diety. Ażeby ze znakomitym skutkiem i szybko pozbyć się niedoborów niektórych ważnych składników, warto sięgnąć po preparaty, które poprawnie się wchłaniają i zapewnią zdrowie.

Jednymi z substancji, których odpowiednie stężenie w diecie jest bardzo skomplikowane do uzyskania, są kwasy omega 3. W codziennym jadłospisie musiałaby się wyszukać morska ryba, tymczasem nie preferuje i może je jeść. A przy tym ichniejszym przyswajalność redukuje zbyt duża ilość kwasów omega 6, pochodzących zwykle z tłuszczów roślinnych. Tymczasem zbyt mała ilość kwasów omega 3 ma możliwość wpłynąć na występowanie depresji, przemęczenia i chorób serca.

Do depresji przyczynić się ma możliwość brak też innego składnika. Witamina d3 spełnia rolę budulcową – pomaga we wchłanianiu wapnia i wpływa na prawidłową budowę kości, niemniej jednak jej niedobór w diecie ma możliwość być też przyczyną depresji. Latem tę witaminę możemy zdobyć naturalnie przez opalanie, natomiast zimą i w okresach przejściowych warto zastanowić się nad suplementacją, wyjątkowo jeżeli w wielu wypadkach dopada nas wiosenna albo jesienna chandra.

Innym istotnym czynnikiem w naszym organizmie jest koenzym q10. Na jego suplementację przenigdy nie jest za późno. Nawet jeżeli już schorzenia spowodowane niedoborem już wystąpiły, polecam mieć prawidłowe stężenie tego składnika we krwi. Pomaga on głównie w przypadku chorób serca. Ponadto odpowiednio wpływa na odporność organizmu, dlatego warto przyjmować go przed rozpoczęciem „sezonu grypowego”. Cenne właściwości w tym zakresie ma także witamina C.

Należy sprawdzić: witamina c.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Leave a Reply