Kto może skorzystać z tlenoterapii?

Terapia podwyższonym stężeniem tlenu daje wymierne korzyści zdrowotne, w głównej mierze pobudzona jest produkcja kolagenu, jak też osteoblastów, czyli komórek, które odpowiadają za odbudowę tkanki kostnej, a więc biorą udział w regeneracji organizmu po przebytych urazach. Co więcej, tlenoterapia to też sposób na to, by cieszyć się młodym designem, a zatem spowolnić proces starzenia się organizmu przejawiający się między innymi defektami skórnymi.
Jakie korzyści niesie tlenoterapia?
Tlenoterapia to szereg korzyści dla organizmu, zalecana jest osobom, które walczą z poważnymi schorzeniami, na przykład dotyczącymi układu kardiologicznego, niemniej jednak też mogą z niej korzystać osoby, które pragną poprawić własne samopoczucie czy wygląd.

Należy zaznaczyć, że normobaria to warunki podwyższonego ciśnienia, jak także podwyższonych stężeń gazów występujących w powietrzu atmosferycznym, a więc tlenu, dwutlenku węgla oraz wodoru. Efektem zażywania sesji w takich specyficznych ustaleniach jest wzrost dotlenienia każdej komórki oraz tkanki organizmu, co przekłada się na korzyści, między innymi tj. zwiększenie wydolności ogólnej organizmu, zarówno w sensie fizycznym, jak również psychicznym. Wykazano, że sesje w komorach normobarycznych korzystnie wpływają także na stan układu neurologicznego. Ponadto, normobaria łódzkie bardzo dobrze wpływa na przyspieszenie leczenia urazów, a więc między innymi sprawia zmniejszenie obrzęków, niweluje stany zapalne, przyspiesza gojenie ran, jak także korzystnie wpływa na niwelowanie stanów zwyrodnieniowych stawów.

Zobacz: tlenoterapia.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Leave a Reply