Rehabilitacja po artroskopii i operacjach

Artroskopia to zabieg wykonywany w celu ocenienia diagnostycznego struktur, na przykład kolana czy barku. Używa się go w przypadku wystąpienia różnych nieprawidłowości w obrębie danego stawu. Nie jest to zabieg bardzo inwazyjny, a jego przeprowadzenia nie wymaga hospitalizacji.

Jednak staw, który został mu poddany, musi być po zrobieniu zabiegu maksymalnie obciążonych. Zalecany jest także szybkie wprowadzenie rehabilitacji.
Rehabilitacja po artroskopii
Należy rozpocząć od tego, że rehabilitacja po artroskopii kolana może trwać wręcz do 3 miesięcy, zależy to od stanu pacjenta oraz szybkości regeneracji. Zaleca się, aby na początku ćwiczenia z fizjoterapeutą odbywały się przynajmniej dwie razy w tygodniu. W szczególności w sytuacji stawu kolanowego czas ma kluczowe znaczenie i im szybciej zaczniemy rehabilitację, tym dużo lepiej. W sytuacji powrotu do prawidłowego działania stawu kolanowego kluczowe są pierwsze 4 tygodnie, dlatego nie trzeba zwlekać z decyzją o podjęciu rehabilitacji. Bez wątpienia duże znaczenie w powrocie do sprawności, ma uzasadniony dobieranie ćwiczeń o najlepszym natężeniu oraz częstotliwości. Na podobnych zasadach odbywa się rehabilitacja po artroskopii łokcia. Też w tym przypadku duże znaczenie ma czas a także profesjonalna fizjoterapia pod okiem doświadczonego specjalisty. Czas ma kluczowe znaczenie w przywracaniu użyteczności uszkodzonego albo objętego stanem zapalnym stawu, także po operacjach trzeba jak najszybciej zacząć rehabilitację. Przykładem jest szybka rehabilitacja po operacji barku, która daje możliwość na powrót pacjenta do zdrowia.
Polecana strona: rehabilitacja po artroskopii kolana.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Leave a Reply