Sprzęt kardiologiczny – holter ekg

Nie ulega wątpliwości, że każdy gabinet kardiologiczny powinien być wyposażony przede wszystkim w profesjonalny sprzęt, zarówno diagnostyczny jak również zabiegowy. Holter ekg to podstawowe urządzenie wykorzystywane w diagnostyce w kardiologii, które pozwala na monitorowanie czynności elektrycznej mięśnia sercowego w okresie przynajmniej 24 godzin, najczęściej natomiast takie badanie jest przeprowadzane przez kilka dni, ażeby kardiolog zabrał jak najwięcej cennych informacji.
Holtery do ekg – co warto wiedzieć?
Głównie powinno się podkreślić, że w sklepach medycznych znajdziemy szeroki wybór sprzętu przeznaczonego między innymi do diagnostyki kardiologicznej, a więc urządzenia cieszące się ogromnym zainteresowaniem tj. holter ASPEL.

Powinno się zaznaczyć, że jest to sprzęt medyczny który pozwala na wykonanie podstawowych analiz EKG w bardzo krótkim czasie, prócz tego pozwala także przeprowadzenie analiz wyrafinowanych, które dotyczą na przykład analizy pracy rozrusznika serca. Jest to urządzenie, które daje możliwość także analizowanie arytmii, która może mieć zarówno podłoże komorowe, jak także nadkomorowe. Ponadto kardiolog ma dostęp do zapisu EKG niezwłocznie po zrobieniu analizy. Warto być świadomym o tym, że jest to urządzenie, które składa się z różnorakich podzespołów, między innymi takich jak rejestrator holtera ASPEL. Jest to też bateria alkaliczna, elektrody jednorazowe, oprogramowanie z kluczem zabezpieczającym. Co więcej można zamówić także urządzenie z wyposażeniem dodatkowym.

Źródło informacji: Holter ekg.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Leave a Reply