Gdzie kupić apteczkę samochodową?

W zgodzie z aktualnymi przepisami prawa drogowego kierowcy aut osobowych nie mają obowiązki posiadania apteczki samochodowej, warto zdawać sobie sprawę jednakże, że na każdym z nas spoczywa obowiązek udzielenia przedmedycznej pomocy ofiarom wypadku lub innych zdarzeń drogowych. Do udzielenia takiej pomocy niezbędne są odpowiednie środki, a zatem warto bez względu na przepisy zadbać o odpowiednie wyposażenie samochodu, tj. apteczka samochodowa.
Apteczka samochodowa – co powinno się mieć świadomość tego?
Ze stuprocentową pewnością warto mieć apteczką samochodową, która daje możliwość nam udzielenie pomocy przedmedycznej ofiarom wypadków drogowych czy innych zdarzeń.

Warto zdawać sobie sprawę jednakże o tym, że jeśli nasza apteczka wyposażona jest środki farmakologiczne to nie możemy ich podawać bez konsultacji z lekarzem czy ratownikiem. Warto mieć na uwadze także o tym, że na rynku znajdziemy różne apteczki, na przykład takie jak apteczka samochodowa DIN13164. Jest to apteczka w charakterystycznym czerwonym kolorze, która wykonana jest z mocnego wodoodpornego materiału. Nie zajmuje sporo miejsca, a równocześnie wyposażona jest podstawowe elementy, takie jak plastry z opatrunkiem, bandaże elastyczne, rękawiczki winylowe jednorazowe, chusta opatrunkowa, bandaże z kompresem, jest też sam kompres na rany czy 2 chusty trójkątne i koc termiczny. Zawartość apteczki to także nożyczki, jak także bardzo potrzebna instrukcja udzielania pierwszej pomocy. Jak się zatem okazuje, DIN13164 apteczka powinna stanowić ważny detal wyposażenia każdego auta, jeśli pragniemy być przygotowani do udzielenia pierwszej pomocy.

Warto zobaczyć: apteczka samochodowa.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Leave a Reply