Przegląd techniczny

Niestety w ostatnim czasie wszystko nieubłagalnie drożenie, zarówno paliwo jak i części do samochodu. Także za przegląd okresowy zapłacimy nieco więcej.
Zapewne wiemy i pamiętamy o tym, że przegląd diagnostyczny auta opracowujemy corocznie.

Też nowy samochód, który dopiero opuścił salon musi przejść przegląd. Wyłącznie z konieczności wykonywania przeglądów wyłączone są pojazdy zabytkowe, które wyposażone są w charakterystyczne żółte tablice rejestracyjne. Badanie techniczne auta ma stały charakter i określają to obowiązujące przepisy prawa.
Aktualna cena za przegląd samochodu osobowego wynosi 98 zł. Ta cena obowiązuje w całej Polsce. W trakcie przeglądu należy także uiścić opłatę ewidencyjną w wysokości mniej więcej 3 zł. Niemniej jednak, jeśli nasz samochód wyposażony jest w gaz to cena za przegląd może się różnić, ponieważ należy też przeprowadzić badanie techniczne butli. Więc za przegląd auta z instalacją LPG zapłacimy 162 złote.
Jeśli nasz samochód stracił istotne badanie techniczne to na stacji sprawdzeniu pojazdów można go stworzyć nawet po terminie. Jeżeli termin badania nie został przekroczony o 45 dni to wtedy cena za przegląd nie ulegnie zmianie. Po upływie tego terminu stacja testom aut może doliczyć dodatkowe koszta, które są już uzależnione od stacji, w której będziemy wykonywać przegląd techniczny auta. Warto więc pilnować tego terminu, ażeby nie być narażonym na dodatkowe wydatki z tego tytułu. Najlepiej zatem ustawić sobie sms przypominający o kończącym się badaniu technicznym pojazdu mechanicznego.

Polecamy: badanie techniczne pojazdu.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Leave a Reply