Lekarz – nagroda dla dziecka

Lekarze a także stomatolodzy, którzy przyjmują w swoich gabinetach małe dzieci, powinni wziąć pod uwagę, że dla takiego dziecka wizyta wiąże się ze stresem a także strachem. Dlatego też coraz częściej w gabinetach pediatrycznych czy też stomatologicznych dzieciom wręczane są mini gadżety, przykładowo taki jak naklejki dzielny pacjent.
Naklejki i gadżety dla dzieci – co powinno się wiedzieć?
Na samym początku powinno się podkreślić, że dla małego dziecka, przykładowo w wieku przedszkolnym, taka wizyta u lekarza czy również dentysty to głównie duży stres, który wywołuje u niego niepokój i dystans.

Stąd też tak dobrze sprawdzają się nagrody oraz zabawki dla dzielnego pacjenta, które poprawiają dziecku humor, a równocześnie redukują poziom stresu i sprawiają, że dziecko czuje się podczas takiej wizyty bezpieczne. Nie powinno więc budzić zaskoczenia, że coraz więcej lekarzy, jak też stomatologów dostrzega masowe korzyści, jakie wynikają z korzystania właśnie z takich prostych drobnych gadżetów, które uspokajają dziecko, a jednocześnie wywołują u niego szeroki uśmiech. Warto zdawać sobie sprawę zatem o tym, że uśmiech pacjenta powinien być bardzo ważny dla każdego specjalisty, który w swojej pracy spotyka się z dziećmi, a zatem nie tylko i wyłącznie dla lekarzy, pielęgniarek czy stomatologów, niemniej jednak także dla przedszkolanek, nauczycieli, wychowawców. A przy tym, takie naklejki czy też drobne gadżety dobrze sprawdzają się w gabinetach logopedów czy też u fryzjerów. Warto zatem wyposażyć swój gabinet czy zakład w takie praktyczne rozwiązanie, który umili pobyt wszystkim osobom dziecku.

Sprawdź tutaj: zabawki stomatolog.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Leave a Reply