Mój pomysł na wakacje – podróże się ekstra

Czy odkładałeś własne wakacje, ponieważ nie byłeś pewien, czy możesz sobie na nie pozwolić? Tak wiele osób nie podróżuje z powodu wysokich kosztów, niemniej jednak my mówimy nie! Chcesz dowiedzieć się, jak tanio podróżować dzięki naszym wskazówkom? Istnieją sposoby, aby zaoszczędzić środki finansowe i nadal posiadać przyjemną podróż.
 
Turystyka niskobudżetowa
Doświadczenie kraju jest zdecydowanie najlepsze, gdy zanurzysz się w kulturze, zbadasz otoczenie i poznasz mieszkańców. Może Cię kusić, aby wybrać się na jedną z owych drogich wycieczek, niemniej jednak zazwyczaj nie są one tak autentyczne.

W większości miast jest całe mnóstwo bezpłatnych wycieczek pieszych lub rowerowych, co jest fantastycznym sposobem na zwiedzanie i równocześnie nawiązywanie znajomości! Jeśli podróżujesz samotnie, to takie wydarzenia są jednym z najlepszych sposobności na stworzenie wspaniałych wspomnień i nawiązanie przyjaźni na całe życie. Niektóre hostele mogą oferować darmowe doświadczenia, tj. lekcje gotowania, wycieczki czy zwiedzanie pubów. Jest całe mnóstwo bezpłatnych rzeczy, powinieneś jedynie ich poszukać. Co jeszcze zrobić, ażeby wakacje były jak najtańsze? Unikaj zakupów w miejscach turystycznych – są tam bardzo drogie pamiątki, gadżety, a za butelkę wody w lokalnym sklepie zapłacisz bardzo dużo pieniędzy. To samo tyczy się kupowania biletów na atrakcje turystyczne w ostatniej chwili. Sprawdź kilka lokalnych restauracji i atrakcji, np na blogach lub podczas rozmów z lokalnymi mieszkańcami, zamiast wybierać te tłumnie odwiedzane przez podróżników – nie tylko i wyłącznie będziesz miał bliższy kontakt z daną kulturą, niemniej jednak także sporo zaoszczędzisz i przywieziesz do domu wyjątkowe wspomnienia. Ustal dzienny budżet i trzymaj się go! Możesz korzystać z przydatnych aplikacji na telefon, w których będziesz zapisywać własne codzienne wydatki. Ponieważ najczęściej przekraczamy budżet kupując przekąski czy napoje w ciągu dnia, w każdej sytuacji zabieraj ze sobą coś do jedzenia i picia, by nie kusiło Cię codzienne kupowanie lodów, kawy czy kanapek w kawiarni. Podróżowanie wcale nie musi być drogie!
Źródło: samodzielnie podróżowanie.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Leave a Reply