Pomysły na spędzenie wypoczynku w Beskidach

Kapryśna pogoda typowa dla ostatnich letnich miesięcy nie może być przyczyną odłożenia wycieczki w Beskidy. Te polskie góry są piękne o każdej porze roku i można zarezerwować ciut czasu na wypoczynek tam dosłownie w przypadku, gdy lato jest raczej chłodne i pochmurne. Przy takiej pogodzie dobrze się wędruje, bo nie jest bardzo gorąco, a krajobrazy tak czy owak pozostają piękne.

Wybór odpowiedniego miejsca, przykładowo regionu południowego lub dosłownie konkretnego szlaku na krótki wypoczynek umożliwi skoncentrować się na jak najdokładniejszym oglądnięciu wszystkiego, co góry oferują turystom.

Szlaki w Beskidach są przygotowane przez miłośników wędrówek i zostały tak sklasyfikowane, aby łatwo było dobrać trasę pod kątem swoich kwalifikacji i sposobności. Gdzie w Beskidy? Na prawdę dużo zależy od tego, czy wyrusza się samotnie, z familią, grupą znajomych, osobami starszymi itp. Równie dobrze można zdecydować się na spokojną eskapadę, w której poruszanie się szlakami to tylko jeden z wielu elementów – do tego opcjonalny. Jeśli jednakże ktoś lubi wysiłek fizyczny i pragnie zobaczyć miejsca niedostępne dla przeciętnych osób, na pewno zapragnie sprawdzić osobiście trudność różnych dostępnych tras.

Beskidy to piękne, niemniej jednak i groźne góry, nie można zatem zapuszczać się na takie szlaki bez odpowiedniego sprzętu i zabezpieczenia. W zimie możliwe jest w pewnych sytuacjach zagrożenie lawinowe, natomiast w cieplejszych porach roku czasem pogoda psuje szyki i utrudnia np. prawidłowe zorientowanie się w terenie. Osoby niepewne swojej orientacji geograficznej powinny spacerować i zwiedzać w grupie albo zdecydować się na usługi przewodnika.

Więcej informacji: single tracki w Beskidach.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Leave a Reply