Przechowywanie danych firmowych

Bezpieczeństwo systemów informatycznych uzależnione jest od kilku głównych czynników. Z całą pewnością jeden z najważniejszych to regularne tworzenie kopii zapasowych, jak także przechowywanie dysków twardych zawierających dane firmowe, jak również dane poufne, które nie powinny zdobyć się w niepowołane ręce.
Bezpieczeństwo danych firmowych – co należy mieć świadomość tego?
Jeżeli pragniemy w odpowiedni sposób zadbać o dane firmowe, warto skorzystać z usług fachowych firm, które zajmują się bezpiecznym przechowywaniem nośników informacji, takich jak płyty CD, DVD, dyski twarde, taśmy lto.

Powinno się zaznaczyć, że przechowywanie kopii zapasowych to podstawowa zasada bezpieczeństwa danych firmowych. Backup danych przechowywany jest w dwóch różnych lokalizacjach. Warto również wspomnieć, że do plików, które wymagają budowy kopii zapasowych w firmie niewątpliwie trzeba zaliczyć wszystkie pliki tekstowe, niemniej jednak również arkusze kalkulacyjne, programy księgowe czy rozliczeniowe. Nośniki z informacjami odbierane są od klienta a także w bezpieczny sposób z użyciem specjalnych walizek transportowane do bezpiecznych zlokalizowania zapewnionych przez firmę oferującą przechowywanie kopii zapasowych. Miejsce przechowywania kopii zapasowych objęte jest całodobową ochroną, jak także monitorowane. Co za tym idzie, nie musimy martwić się o bezpieczeństwo kopii zapasowych. W dodatku, będziemy mogli też skorzystać z usługi polegającej na archiwizacji dokumentacji papierowej, jak także przechowywaniu dokumentacji elektronicznej.

Więcej informacji na stronie: przechowywanie kopii zapasowych.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Leave a Reply