Jak pozbyć się rozstępów?

 

które w szybkim tempie przybrały na wadze lub odchudzających się, z skutkiem jojo, które na przeróbek chudną i tyją. Drogerie całe są specyfików mających rozwiązać kłopot – nie w każdej sytuacji natomiast są one efektywne. O ile systematyczne stosowanie kosmetyków nie likwiduje rozstępów, powinno się rozpocząć kompleksową pielęgnację, która pozwoli jak najmocniej je rozjaśnić – nie w każdej chwili możliwe jest całkowite usunięcie domowymi sposobami.

Pierwszym krokiem w walce z rozstępami powinien być peeling. Nie tylko usunie on martwy naskórek, odsłaniając nowy, ale głównie wygładzi skórę, sprawiając, że wizualnie będzie ona prezentowała się dużo lepiej. Regularnie wykonywany ma możliwość znacząco rozjaśnić przebarwienia, poprzez ścieranie wierzchniej warstwy naskórka. Dalszym etapem pielęgnacji jest sięgnięcie po balsam albo krem do ciała z aktywnymi składnikami – tutaj świetnie kontroluje się masło shea. Składnik ten odnawia komórki skóry i koryguje jej koloryt, usuwając wszelkie plamy, przebarwienia i podrażnienia. Shea jest w stanie w znacznym stopniu zregenerować uszkodzoną skórę. Usuwanie rozstępów to głównie wygładzanie i natłuszczanie skóry, tak, żeby jej warstwa wzmocniła się i nabrała zdrowego kolorytu i blasku.

Należy pamiętać, że dobrze dopasowana pielęgnacja zadziała wyłącznie wtedy, kiedy będzie stosowana regularnie. Najlepszy nawet kosmetyk nie zdziała cudów, gdy będzie używany wyłącznie raz na jakiś czas.

Zobacz też: cera.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Leave a Reply